Identita Golem Finance

Systém vybudovaný ze stavebnicových kostek

Golem Finance je jedním z největších poradců v oblasti financování bydlení na českém trhu. Se svými experty a působností po celé republice již pomohl více než 30 000 klientům získat peníze na jejich vysněné bydlení.

Situace

Vizuální styl značky se nezměnil od doby jejího vzniku v roce 2006. Neexistoval ani žádný manuál, který by sjednocoval její komunikaci. Tvorba nových materiálů byla tedy zdlouhavá, neefektivní a nákladná. Výsledkem byla nejednotná vizuální identita.

Řešení

Golem pomáhá svým klientům budovat nové domovy. Inspirovali jsme se proto budováním z kostek, jakožto základních stavebních jednotek. Ty se díky svým jednoduchým geometrickým tvarům stávají variabilním prvkem pro všechny materiály korporátní identity. Přímočarost tohoto konceptu usnadňuje jeho přirozené pochopení. Nová korporátní identita značky Golem Finance nabízí širokou škálu originálních využití a zároveň působí přátelským profesionálním dojmem.

Společnost Golem Finance v budoucnu plánuje rozšíření o další dceřiné společnosti s různým zaměřením. Při návrhu jsme proto museli tento fakt zohlednit. Vymysleli jsme systém, s jehož pomocí je možné značku jednoduše rozšiřovat, aniž by přitom bylo nutné vytvářet nový vizuál. Rozhodli jsme se využít kostky a navrhnout z nich symboly počátečních písmen dceřiných značek. Díky této variabilitě jsme schopní pohotově reagovat, rychle vytvořit nové logo, a přitom stále držet nastavený vizuální styl.

Dalším ze základních prvků vizuální identity je široká škála doplňkových barev. Kombinací této palety dokáže Golem dokreslit tón komunikace – od seriózního až po přátelsky hravý. Ke každé barvě jsme vytvořili tři doplňující odstíny, díky kterým můžeme navrhovat také jednobarevné materiály, šetřit tak náklady na tisk a vytvářet kolekce.

Na míru vytvořené písmo Golem Expert se vyznačuje geometrickou kresbou navazující na stavebnicové kostky. Díky otevřeným zakončením a vyšší střední výškou je ideální pro online komunikaci, stejně jako pro tisk. Pro základní využití vznikly celkem čtyři řezy.

Pro snazší pochopení a orientaci v terminologii financování bydlení využíváme ilustrace. Ty pomáhají uživatelům webu vysvětlit potřebné informace a postupy. Na ilustracích a jejich následném animování jsme spolupracovali s Alionou Baranovou.

Jedním ze stěžejních komunikačních kanálů byly pro společnost nové webové stránky. Po rozsáhlé analýze původního webu jsme navrhli informační strukturu, která zajišťuje dostupnost všech informací maximálně dvěma kliky. Tu jsme následně převedli do interaktivních wireframů, které nám pomohly simulovat celkovou funkcionalitu webu. Web jsme vytvořili na Wordpress šabloně Divi, která zefektivnila proces tvorby a umožnila společnosti Golem Finance větší investice do vytvoření kvalitního obsahu.

Další částí návrhu vizuální identity byla tvorba online brand manuálu rozděleného na tři základní části. První částí je příběh, který poskytuje informace o značce, její marketingové strategii a stylu komunikace. Druhá část, manuál, obsahuje souhrn pravidel pro správnou práci s nově vytvořenou vizuální identitou. Poslední částí jsou šablony, kde lze najít otevřená data k tvorbě vizitek, plakátů, hlavičkových papírů a dalších materiálů. Celý web je rozdělený na veřejnou a neveřejnou část s různým nastavením uživatelských práv. Díky online verzi manuálu má každý návštěvník jistotu, že pokud má připojení k internetu, získá odkudkoliv ty nejaktuálnějších verze dat.

+ Přečíst více

Naše služby

  • Tvorba loga
  • Plán vizuální komunikace
  • Tvorba brand manuálu
  • Tvorba písma
  • Ilustrace
  • UX design
  • Návrh wireframů
  • Web design
  • Programování

Vytvořili jsme jednoduchý systém pro tvorbu neomezeného počtu symbolů dceřiných značek.

Široká škála sekundární barevné palety umožňuje přizpůsobit materiály danému momentu a situaci.

Variabilita stavebnicových kostek dává firemní identitě nespočet originálních vizuálních řešení.

Všechny tvary kostek jsou vytvořené na předem definované mřížce, čímž si zachovávají vizuální konzistenci. Kostky na všech materiálech používáme jako funkční i dekorativní prvky.

Pro doplnění vizuální identity jsme navrhli geometrické písmo na míru.

Golem Expert

Jsme experti na financování bydlení.

Originální ilustrace pomáhají návštěvníkům k orientaci ve složitém světě financování bydlení.

Ilustrace nakreslila a následně animovala Aliona Baranova.

Náš systém umožňuje snadno a rychle vytvořit nový firemní materiál.

Šablonové tapety jsou základem pro tvorbu tištěných a digitálních materiálů.

Mřížka slouží ke správnému nastavení formátu obsahu na stránce. Pomáhá nám urychlit a zlevnit sazbu a předtiskovou přípravu.

Základní mřížka se vypočítává podle třetin uvnitř okrajů daného layoutu. Hlubší dělení mřížky se vypočítává půlením těchto třetin. Tento systém je základem pro jakýkoliv další formát.

Struktura webu je vytvořená s dostupností všech informací na dvě kliknutí.

Součástí tvorby webu golemfinance.cz byl i kompletní návrh jeho struktury.

Interaktivní wireframy zjednodušily a zpřesnily testování, následnou implementaci finálního designu a programování.

Wireframy nového webu golemfinance.cz.

Web jsme vytvořili v redakčním systému Wordpress se šablonou Divi, která umožnila přesunutí investic a času na tvorbu kvalitního obsahu.

Online manuál využívá výhod aktuálního obsahu dostupného odkudkoliv.

Úvodní strana manuálu

Manuál je rozdělený na tři různé sekce obsahující veřejné a neveřejné části.

Zaujal vás náš přístup?

Zjistěte, jak můžeme pomoci vaší značce.

Další projekt

Webový portál happybaby.cz

Stránky pomáhající nastávajícím maminkám