Asijská Restaurace Tabi

Dvojí identita Asian Fusion restaurace

Nově otevřená restaurace Tabi láká zákazníky na kvalitní asijskou kuchyni, kterou si mohou vychutnat v luxusním prostředí s intimní atmosférou za doprovodu příjemné hudby. O víkendech, především v pozdějších hodinách, se restaurace promění ve stylový klub, který nabízí velký výběr kvalitních míchaných drinků.

Situace

Restaurace se nachází v malém městě, kde jsou lidé zvyklí spíše na levná asijská bistra, než na koncept moderní asijské kuchyně. Tabi se však zaměřuje primárně na místní klientelu a podnikatele. Jejím cílem je vybudovat si dobré jméno a přilákat nové zákazníky, kteří kvůli jedinečnému gastronomickému zážitku přijedou i ze vzdálenějšího okolí. Večer restaurace funguje jako klub, což se mělo odrazit i v jejím novém vizuálním stylu.

Řešení

Když jsme hledali pro nově vzniklou restauraci název, inspiroval nás samotný majitel. Ten cestoval a sbíral zkušenosti v těch nejlepších restauracích po světě, aby si pak mohl otevřít svůj vlastní podnik. Slovo “tabi” v japonštině označuje slovo cesta/cestovat, a právě Japonsko bylo první destinací, kterou na svých cestách navštívil, a kde se nejvíce naučil. Při testování názvu Tabi (především mezi místními obyvateli) jsme zjistili, že si pod ním zhruba 80 % dotázaných představí asijskou nebo exotickou kuchyni.

V logu restaurace jsme pro název Tabi použili elegantní bezpatkové písmo s velkým kontrastem v tazích, které doplňuje symbol připomínající asijský znak. Symbol se skládá z prvních dvou písmen názvu umístěných pod sebou. Znázorňuje ilustraci visící lampy, která je v restauraci dominantním prvkem a navozuje příjemnou intimní atmosféru. K orámování symbolu nás inspirovali asijští umělci, kteří v této podobě používají své podpisy jako razítko na obrazy. Pracovali jsme také s typicky červenou barvu, kterou jsme pro zdůraznění atmosféry následně zkombinovali s tmavě fialovou.

Tyto dvě barvy propojují celý vizuální systém, který jsme doplnili o další elementy pro široké využití na různých podkladech. Pozadí z přírodních materiálů vychází z interiéru restaurace, vzory složené z asijského symbolu jsme aplikovali například na obal na hůlky. Klíčovým prvkem grafiky jsou však jednobarevné ilustrace surovin typických pro přípravu asijských pokrmů, které zákazníkům pomáhají lépe pochopit koncept restaurace.

Použití fialové barvy umocňuje dojem exkluzivity restaurace. Jednotlivé prvky využíváme hravým způsobem, který navozuje celkovou přátelskou atmosféru.

Stejně jako se den promění v noc, tak se i restaurace promění v klub. Tuto symboliku jsme vyjádřili otočením symbolu v logu – z visící lampy se stala koktejlová sklenice.

Abychom propojili i celkový vizuální systém restaurace a klubu, zachovali jsme stávající vzory a ilustrace a přidali jsme k nim výrazné doplňkové barvy v tónech klubových reflektorů.

Klientovi jsme dodali grafický minimanuál se všemi podstatnými informacemi, jak udržovat jednotný vizuální styl.

+ Přečíst více

Naše služby

  • Tvorba názvu
  • Návrh loga
  • Návrh vizuální komunikace
  • Ilustrace
  • Tvorba brand manuálu

Název Tabi charakterizuje koncept restaurace a odkazuje se k cestovatelským zkušenostem majitele.

Symbol vychází z prvních dvou písmen názvu a připomíná visící lampu, který je klíčovým prvkem interiéru.

Použití přírodních materiálů navozuje dojem luxusu.

V interiéru převládá mramor a mahagon. V grafickém návrhu jsme tyto materiály zbarvili do fialových tónů a použili pro prezentaci restaurace mimo její prostory.

Ilustrace surovin asijské kuchyně pomáhají pochopit zaměření restaurace.

Symbol tvoří nekonečné vzory použité v grafickém designu i v interiéru.

Klub Tabi je součástí restaurace a navazuje na ni svým vizuálním stylem.

Restaurace se večer promění v klub, což znázorňujeme také otočením loga, ze kterého se stane znak připomínající koktejlovou skleničku. Oba podniky tak získávají originální vizuální identitu.

Brand manuál pomáhá udržovat jednotný vizuální styl při tvorbě nových materiálů.

Zaujal vás náš přístup?

Zjistěte, jak můžeme pomoci vaší značce.

Další projekt

Vizuální identita Golem Finance

Každá hypotéka je jedinečná